Ściernice trzpieniowe

Ściernice trzpieniowe diamentowe i borazonowe są precyzyjnymi narzędziami, stosowanymi głównie do szlifowania narzędzi i innych przedmiotów wykonanych z twardych, trudnoobrabialnych materiałów. Ściernice trzpieniowe do szlifierek współrzędnościowych oferowane są w dwóch podstawowych typach: 1A1W z trzpieniem wykonanym ze specjalnej stali o wytrzymałości na rozciąganie co najmniej 970 N/mm2 oraz 1A1W/SH z trzpieniem wykonanym z węglika spiekanego. Charakteryzuje się on podwyższoną stabilnością i pozwala na wyeliminowanie ewentualnych odkształceń oraz bicia promieniowego ściernicy podczas pracy.

Zalety i korzyści:

  • Optymalna prędkość skrawania ściernic trzpieniowych powinna wynosić 20 - 30 m/s. W praktyce osiągnięcie zalecanych prędkości skrawania jest często niemożliwe. Oferowane przez nas ściernice pracują ekonomicznie również przy prędkościach mniejszych od zalecanych.
  • W przypadku ściernic o spoiwie galwanicznym istnieje możliwość ponownej regeneracji nasypu diamentowego lub borazonowego.
  • W przypadku narzędzi borazonowych o spoiwie ceramicznym, pozwalającego na obciąganie i profilowanie ściernicy, uzyskuje się bardzo wysokie dokładności szlifowania.

 

Pliki do pobrania: