Śrutownice pneumatyczne MHG

Jest to energooszczędna i ekologiczna metoda obróbki umożliwiająca m.in. stępianie ostrych krawędzi, wygładzanie, uszlachetnianie, wykańczanie oraz szorstkowanie powierzchni. Medium obróbkowe zostaje przyspieszone za pomocą sprężonego powietrza i kierowane na obrabianą powierzchnię. Regulowana energia uderzenia pozwala usunąć zanieczyszczenia, osady, narosty, rdzę, zgorzelinę i powłoki malarskie. Dzięki odpowiedniemu doborowi medium obróbkowego można uzyskiwać powierzchnie o różnym wyglądzie i różnej charakterystyce. Technologia strumieniowo-ścierna firmy MHG umożliwia obróbkę nawet bardzo delikatnych przedmiotów bez ich uszkodzenia lub zmiany wymiarów. Możemy dobrać właściwy system obróbki dostosowany do powierzchni, którą chcą Państwo uzyskać.

Śrutownice iniekcyjne (podciśnieniowe)
Medium obróbkowe jest zasysane ze zbiornika. W pistolecie śrutowniczym medium zostaje przyspieszone dzięki systemowi kanałów Venturi'ego i wyrzucane z dyszy na obrabianą powierzchnię. Ta technologia umożliwia równomierną i ciągłą obróbkę. Typowe zastosowania to: oczyszczanie i matowienie powierzchni oraz stępianie i zaokrąglanie krawędzi.

Śrutownice ciśnieniowe
Medium obróbkowe jest gromadzone w zbiorniku i poddawane ciśnieniu sprężonego powietrza. Dzięki zaworowi dozującemu umieszczonemu w zbiorniku tworzy się mieszanka medium obróbkowego i powietrza, która jest wyrzucana z dużą energią. Ten proces umożliwia niezwykle wysokowydajną obróbkę. Typowymi zastosowaniami są: usuwanie zgorzeliny, lakieru, szorstkowanie powierzchni itp.